Ziņas no iestādes
pasākuma vizuālis

Patentu valde 27.aprīlī, pulksten 14.00, aicina tiešsaistē pieslēgties konkursa “Gada preču zīme 2022” apbalvošanas ceremonijai, lai noskaidrotu aizvadītā gada labākās preču zīmes Latvijai un pasaulei. 

Konkursu “Gada preču zīme 2022” jau desmito gadu rīko Patentu valde sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Latvijas Dizaineru savienību. Ik gadu tiek godināti labāko preču zīmju īpašnieki divās nominācijās “Gada preču zīme – Latvijai” un “Gada preču zīme – pasaulei”. Konkursa mērķis ir novērtēt un izcelt uzņēmumus, kas apzinās ilgtermiņa priekšrocības, ko sniedz sava intelektuālā īpašuma aizsardzība. 

Pirms “Gada preču zīme 2022” laureātu paziņošanas, pirmo reizi Latvijā, tiks pasniegta Intelektuālā īpašuma balva “Vizionārs”, kuru izveidoja Patentu valde, lai godinātu un izteiktu atzinību par ieguldījumu intelektuālā īpašuma jomā Latvijā. 

“Šogad, jau desmito reizi sumināsim izcilu preču zīmju radītājus un cildināsim viņu uzņēmējspēju. Esam patiesi priecīgi, ka “Gada preču zīme” ir konkurss kurā Latvijā uzņēmēji gadu no gada aktīvi piedalās un tādā veidā iedvesmo arī citus, ne tikai aizsargāt savu intelektuālo īpašumu, bet arī pieiet šim procesam radoši." saka Patentu valdes direktors Agris Batalauskis.  

Konkursam “Gada preču zīme 2022” kopumā tika saņemti 60 pieteikumi, no kuriem 41 bija nominācijā “Gada preču zīme – Latvijai”, savukārt 19 pieteikumi – “Gada preču zīme – pasaulei”. Iedzīvotājiem bija iespēja par savām simpātijām balsot no 5. līdz 17.aprīlim interneta portālā tvnet.lv. Savukārt līdz 21.aprīlim savu vērtējumu sniegs žūrija, kurā iekļauti pārstāvji no Patentu valdes, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Dizaineru savienības un iepriekšējā gada konkursa nominācijas “Gada preču zīme - pasaulei” uzvarētājs - SIA “Gamma - A”. 

Apbalvošanas ceremonijā, ko būs iespēja skatīties tiešsaistē interneta portālā tvnet.lv, kā arī Patentu valdes facebook un youtube profilos, piedalīsies arī tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un Latvijas Dizaineru savienības valdes priekšsēdētāja Kristiana Kazarjana. Pasākumu vadīs TV un radio personība Sanda Dejus.  

Mediju pārstāvjus aicinām pasākumu apmeklēt klātienē, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā, Kr.Valdemāra ielā 35, iepriekš piesakoties Rūtai Grikmanei pa telefonu 29630923 vai, rakstot uz e-pastu ruta.grikmane@olsen.lv.  

Iepriekšējos gados apbalvojumu “Gada preču zīme” ir saņēmuši: AS VALMIERAS PIENS, AS “Rīgas piena kombināts”, SIA “Zekants”, SIA “Labie koki”, Latvijas Nacionālā opera un balets, SIA “Manilla”, SIA “MILZU!”, Jelgavas novada pašvaldība, SIA “Enogam” (“Gada preču zīme – Latvijai”), SIA GAMMA, AS “SAF Tehnika”, “AS PRINTFUL LATVIA”, Mārtiņš Barkāns (SIA “Abavas dārzi”), SIA “Rāmkalni”, SIA “Marine Insurance Services”, SIA “Latvijas Piens”, SIA “Lattelecom”, AS “Spodrība” (“Gada preču zīme – pasaulei”). 

Plašāka informācija: