Ziņas no iestādes Augstskolām
Patentu valde sveic "Dizaina arēna" laureātus

Piektdien, 13. oktobrī, norisinājās ikgadējā topošo dizaineru konkursa "Dizaina arēna" apbalvošanas ceremonija, un divās no kategorijām - "Dizaina pētniecība" un "Lietu dizains" balvas pasniedza arī Patentu valde.  

Patentu valde Latvijas Dizaineru savienības organizēto skolu un augstskolu konkursu atbalsta jau desmito gadu. "Patentu valdes vārdā vēlos pateikties visiem konkursa dalībniekam - ikviens no radītajiem darbiem ir pelnījis apbrīnu, jo tā radīšanā ir likta lietā izdoma, fantāzija un uzdrošināšanās radīt ko neierastu. Katrs no tiem ir autora intelektuālais īpašums - domu realizācija materiālā," sveicot uzvarētājus, teica Patentu valdes direktora vietnieks, Administratīvā departamenta direktors Ēriks Rēķis. 

Ēriks Rēķis

Viņš aicināja jauniešus neapstāties pie sasniegtā, kā arī domāt par savu darbu tiesisko aizsardzību, kas ir viens no priekšnosacījumiem, lai veidotu veiksmīgu dizainera karjeru.  

Laureāti balvā no Patentu valdes saņēma grāmatas "Krāsu slepenā dzīve", "Art of colour" vai "Design: The definitive visual history".  

Skolu grupā kategorijas "Lietu dizains" laureāti: 

1. vieta: Rotu grupa “EXPRESSIO”, autore Milana Fjodorova, LMMDV, darba vadītāja Vizma Auzenberga-Kalniņa; 

2. vieta: 48 H ārkārtas gadījumu soma, autors Oto Bulats, RDMV, darba vadītāja Guļnara Hasanšina;    

3. vieta: Noskaņas gaismas objekts "Lumé", autors Rūdolfs Preiss, LMMDV, darba vadītājs Agris Padēlis-Līns.   

laureāti

Skolu grupā kategorijas "Saziņas dizains" laureāti: 

1. vieta Grāmatas dizains "Otrā pusē", autore Agrita Vanaga, RDMV, darba vadītāji Klāra Grundšteine, Inese Vēriņa-Lubiņa.  

Augstskolu grupā kategorijas "Dizaina pētniecība" laureāti: 

1. vieta 

  • RTU zinātkāres centra “FUTURIMO RĪGA” eksponāts “PIKSELIS”,  autors Reinholds Švarcs, RTU, darba vadītāja Baiba Lukašēviča; 

  • RTU zinātkāres centra “FUTURIMO RĪGA” eksponāts “NĀKOTNES MATERIĀLI”, autors Eduards Helmuts Šmits, RTU, darba vadītājs Artūrs Ķīsis. 

2. vieta 

  • RTU zinātkāres centra “FUTURIMO RĪGA” eksponāts “TROKŠŅU KABĪNE”, autore Agnese Sauska, RTU, darba vadītāja Ilze Gudro; 

  • Bezatlikuma tērpu veidošana, autore Kitija Berga, RTU, darba vadītāja Ilze Gudro; 

  • Depozīta pudeļu uzglabāšanas soma, autore Inese Līga Kaminska, RTU, darba vadītāja Juta Ķimenīte.

3. vieta 

  • RTU zinātkāres centra “FUTURIMO RĪGA” eksponāts “KLIMATAM DRAUDZĪGS UZTURS”, autore Unigunda Meijere, RTU, darba vadītāja Baiba Lukašēviča. 

Augstskolu grupā kategorijas "Dizaina pētniecība" žūrijas atzinību saņēma: 

  • Elektrovērptas šķiedru membrānas brūču kopšanai, autore Kristīne Pavloviča, RTU, darba vadītāja Zane Želča; 

  • Meldras Gailānes pasaku grāmatas “Kā kļūt par īstu lāci” ilustratīvais noformējums, autore Līga Munda, RTA , darba vadītāja Aina Strode.

Pasākuma galeriju aplūko ŠEIT.

Informāciju sagatavoja:

Ella Pētermane

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ella.Petermane [at] lrpv.gov.lv