Datums 5. septembris, 2022 – 20. oktobris, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta tiešsaiste
Radošais intelektuālis logo

Patentu valde aicina no 5. septembra līdz 20. oktobrim skolēnus izstrādāt un iesniegt darbus konkursā “Radošais intelektuālis”, tādējādi rosinot skolēnu interesi par intelektuālā, jo īpaši rūpnieciskā īpašuma nozīmi.

Konkursā aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 4. - 12. klašu skolēni. Dalībnieki startēs komandās - katrā divi vai trīs skolēni un skolotājs. Komandās var apvienoties skolēni no dažādām Latvijas izglītības iestādēm.

Lai pieteiktu dalību konkursā, skolēniem jāizstrādā divi radoši uzdevumi par intelektuālā īpašuma tematiku, kas būtu aktuāli viņu vienaudžiem. Radošos uzdevumus skolēni var veidot dažādi - filmējot, veidojot tekstus, zīmējot, fotografējot, izmantojot dažādus multivides un interaktīvos risinājumus, kā arī citādi radoši izpaužoties, lai rosinātu savu vienaudžu interesi par intelektuālā īpašuma svarīgumu.

Katrā vecuma grupā noteiks un apbalvos trīs labākos darbus. Konkursa 1. vietas ieguvēji balvā saņems "Lenovo Tab M8 LTE" planšetdatorus, 2. vieta bezvadu "JBL Flip Essential" skaļruņus, savukārt, 3. vietas ieguvēji saņems bezvadu "JBL Tune 510BT" austiņas. Arī uzvarētāju komandas ‘‘spēcīgie atbalsta pleci’’ - pedagogi - tiks pie vērtīgām balvām.

Plašāk par konkursa norisi, noteikumiem un pieteikšanos lasiet šeit.

Patentu valde konkursu organizē sadarbībā ar partneriem Valsts izglītības un satura centru, biedrību "Junior Achievmenet Latvia", Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociāciju un Intelektuālā īpašuma aizsardzības starptautiskās asociācijas (AIPPI) Latvijas Nacionālo grupu.

Pieteikumus konkursam skolēni aicināti iesniegt līdz 2022. gada 20. oktobra plkst. 17.00. Iesniegto darbu vērtēšana notiks no 25. oktobra līdz 8. novembrim, savukārt laureātus izziņos 14. novembrī. Konkursu noslēgs laureātu apbalvošanas ceremonija, kas plānota novembra beigās.

 

Plašāka indormācija:

Karīna Breimane

Projekta koordinatore
Karina.Breimane [at] lrpv.gov.lv