Datums 5. septembris, 2023 – 19. oktobris, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Tiešsaiste
Baneris konkursam

Patentu valde aicina no 5. septembra līdz 19. oktobrim skolēnus izstrādāt un iesniegt darbus konkursā “Radošais intelektuālis”, tādējādi rosinot skolēnu interesi par intelektuālā, jo īpaši rūpnieciskā īpašuma nozīmi.

Konkursā aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5. - 12. klašu skolēni. Iesūtītos uzdevumus žūrijas komisija vērtēs atsevišķi divās vecuma grupās: 5. – 8. klase un 9. – 12. klase. Konkursā skolēni var piedalīties komandās divu vai trīs dalībnieku sastāvā, sadarbojoties ar skolotāju.

Lai pieteiktu dalību konkursā, skolēniem jāizstrādā divi radoši uzdevumi par intelektuālā īpašuma tematiku, kas būtu aktuāli viņu vienaudžiem. Radošos uzdevumus skolēni var veidot dažādi - filmējot, veidojot tekstus, zīmējot, fotografējot, izmantojot dažādus multivides un interaktīvos risinājumus, kā arī citādi radoši izpaužoties, lai rosinātu savu vienaudžu interesi par intelektuālā īpašuma svarīgumu.

Katrā vecuma grupā noteiks un apbalvos trīs labākos darbus. Katrā no grupām 1. vietas ieguvēji balvās iegūs bezvadu skaļruņus, 2. vietas ieguvēji – bezvadu austiņas, savukārt 3. vietas ieguvēji – elektriskās zobu birstes. 

Plašāk par konkursa norisi, noteikumiem un pieteikšanos lasiet šeit.

Patentu valde konkursu organizē sadarbībā ar partneriem Valsts izglītības un satura centru, biedrību "Junior Achievmenet Latvia", Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociāciju un Intelektuālā īpašuma aizsardzības starptautiskās asociācijas (AIPPI) Latvijas Nacionālo grupu.

Pieteikumus konkursam skolēni aicināti iesniegt līdz 2023. gada 19. oktobra plkst. 17.00. Iesniegto darbu vērtēšana notiks no 25. oktobra līdz 8. novembrim, savukārt laureātus izziņos 13. novembrī. Konkursu noslēgs laureātu apbalvošanas ceremonija, kas notiks 2023. gada 24. novembrī "AirBaltic" mācību centrā.

 

Plašāka informācija:

Karīna Breimane

Projekta koordinatore
Karina.Breimane [at] lrpv.gov.lv