30.jūnijā Ženēvā norisinājās Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) rīkota augsta līmeņa diskusija, kurā tika prezentēts arī “Pathfinder” projekta ziņojums, kas apkopo atziņas par intelektuālā īpašuma (IĪ) nākotni un gaidāmajiem izaicinājumiem.
Neformālā paneļdiskusijā augsta līmeņa eksperti pārrunāja ziņojumā izceltās tendences un atklājumus, tostarp viena no apspriestajām tēmām bija mākslīgā intelekta ietekme uz IĪ sistēmu.
Patentu valdes direktors Agris Batalauskis diskusijā vērsa uzmanību mākslīgā intelekta ietekmei uz IĪ pamata principiem, kā arī ilgtermiņa ietekmei uz visu IĪ sistēmu. A. Batalauskis detalizētāk izklāstīja, kā mākslīgais intelekts ietekmē un modificē intelektuālā īpašuma iestāžu funkcijas, pārejot no eksperimentālas uz operatīvu izmantošanu tādās jomās kā patentu ekspertīze un preču zīmju novērtēšana.
Diskusiju atklāja un noslēdza WIPO ģenerāldirektors Daren Tang, kā arī tajā piedalījās īpaši aicināti eksperti - Čīles Farmaceitisko inovāciju kameras izpildviceprezidente Mariela Formas, Manga Productions Saūda Arābijas Karalistes izpilddirektors Dr. Essam Bukhary), un WIPO ģenerāldirektora vietnieks Andrew Staines.
Pathfinder ziņojumā apkopotas vairāk nekā 45 starptautisku ekspertu atziņas par to, kā globālās pārmaiņas – tehnoloģijas, klimats, demogrāfija un ģeopolitika – ietekmēs intelektuālā īpašuma sistēmu. Tajā piedāvāti iespējamie attīstības scenāriji un izaicinājumi, ar kuriem nāksies saskarties nākamajā desmitgadē. Tas arīdzan pēta, kā IĪ sistēmām saglabāt savu nozīmi strauji mainīgajā pasaulē, nodrošinot būtisku paredzamību un alternatīvus scenārijus IĪ virzītai inovācijai.
Tas ļauj ielūkoties prognozēs, kā intelektuālā īpašuma sistēmām saglabāt savu nozīmi strauji mainīgajā pasaulē.
Informāciju sagatavoja: