Ziņas no iestādes
baneris

Nodrošinot ērtāku piekļuvi publiskajiem datiem, šodien, 17. jūnijā, Patentu valde prezentēja jauno publisko datubāzi. Jaunajā vietnē vienkopus apkopotas - Preču zīmes, Dizainparaugi, Patenti, Papildu aizsardzības sertifikāti (PAS), Atteiktās preču zīmes, Iebildumi - preču zīmes, Iebildumi - dizainparaugi, Apelācijas - preču zīmes, Apelācijas - dizainparaugi, Apelācijas - Patenti un PAS. 

Patentu valdes mērķis ir nodrošināt pēc iespējas ērtāku piekļuvi publiskajiem datiem par preču zīmēm, dizainparaugiem un patentiem. Kopš 26. maija Patentu valdes ekspertiem un apmeklētājiem ir pieejama jauna, uzlabota datubāze http://databases.lrpv.gov.lv/home 

Atklājot jaunās datubāzes prezentāciju, Patentu valdes direktors Agris Batalauskis uzsvēra: "Šis nebūt nav finišs, bet tikai sākums uzlabojumiem, lai informācija par Patentu valdes publiskajiem datiem kļūtu vēl pieejamāka. Izstrādājot jauno datu bāzi, mūsu uzdevums bija to padarīt modernāku un lietotājam draudzīgāku. Šobrīd vietne ir kļuvusi funkcionālāka, piedāvājot interaktīvus meklēšanas rīkus, kā arī, kas nav mazsvarīgi, tā ir grafiski pievilcīgāka, atbilstoši Patentu valdes vienotajai vizuālajai identitātei.".  

Galvenie uzlabojumi jaunajā datubāzē:  

  • Desmit datu bāzes vienuviet – Preču zīmes, Dizainparaugi, Patenti, Papildu aizsardzības sertifikāti (PAS), Atteiktās preču zīmes, Iebildumi - preču zīmes, Iebildumi - dizainparaugi, Apelācijas - preču zīmes, Apelācijas - dizainparaugi, Apelācijas - Patenti un PAS.  

  • Ērta un interaktīva meklēšana – izmantojot intuitīvu meklēšanas parametru un ievades veidus. Vairs nav nepieciešams izvēlēties funkcijas VAI un UN, kā arī pašam sastādīt meklēšanas formulu, izmantojot (*). 

  • Meklēšanas rezultātu apkopošana – Sniedzot lietotājam iespēju vienkopus apkopot savus meklēšanas rezultātus, piemēram ērtākai drukāšanai. 

  • Vizuāli uzskatāmi parādīts preču zīmes/patenta reģistrācijas statuss. 

  • Pielāgota mobilajām ierīcēm.  

  • Mūsdienīgs un ērts dizains. 

Gaidīsim jūsu komentārus un ieteikumus, kas palīdzētu uzlabot Patentu valdes publiskās datubāzes izmantošanu. Komentārus un ieteikumus sūti uz e-pastu: pasts@lrpv.gov.lv