Datums 30. janvāris, 2023 – 31. marts, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Tiešsaiste
WipoAwards baneris

Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācija (WIPO) izsludinājusi pretendentu pieteikšanos WIPO “Pasaules balvas” (Global Awards) konkursam. Apbalvojumus piešķir, lai cildinātu mazos un vidējos uzņēmumus (MVU), kas piedāvā inovatīvus, uz intelektuālā īpašuma (IĪ) tiesībām balstītus komerciālus risinājumus.

Pieteikumu iesniegšana konkursam norisināsies līdz š.g. 31. martam.

Tajā var piedalīties (MVU) no visas pasaules, kas pārstāv dažādas ekonomikas nozares. Piesakoties pretendenti aicināti sniegt informāciju par to kā viņi pielieto intelektuālā īpašuma tiesības savu produktu, pakalpojumu komercializācijā reģionālā vai starptautiskā līmenī, kā arī aprakstīt kā tas veicinājis ekonomisko, sociālo vai kultūras progresu.

Konkursam nominētie dalībnieki saņems uzaicinājumu apmeklēt balvu pasniegšanas ceremoniju, kas norisināsies šogad jūlijā Ženēvā WIPO Ģenerālās asamblejas laikā. Uzvarētāji saņems personalizētu WIPO mentorprogrammu, kas palīdzēs sasniegt jaunus biznesa mērķus, kā arī gūs starptautisku atpazīstamību un publicitāti. 

Pirmo reizi WIPO “Pasaules balvu” izsludināja pagājušajā (2022) gadā. Teju 300 pieteikumus no 62 valstīm vērtēja neatkarīga IĪ profesionāļu žūrija. Balvas saņēma Āzijas un Eiropas valstu uzņēmumi, kas piedāvāja novatoriskus risinājumus agrīnai vēža diagnosticēšanai, ūdens atkārtotai izmantošanai, izcili taupīgam ēku apgaismojumam, kā arī citus jauninājumus. 

Pērn WIPO “Pasaules balvas” pretendentu vidū Latvijas pārstāvju nebija, taču mūsu uzņēmēji regulāri guvuši balvas citā WIPO konkursā - „Intelektuālā īpašuma balva uzņēmumam”. Tā 2015. gadā atzinību saņēma SIA ‘Primekss”, 2017. gadā SIA “Latima”, 2018. gadā AS “Latvijas Finieris”, 2019. gadā SIA “Mikrotīkls”, 2020. gadā dabīgās kosmētikas ražotājs AS “MADARA Cosmetics”, bet 2022. gadā apbalvojumu saņēma SIA “JZ Microphones”. 

Vairāk informācijas un pieteikšanās konkursam WIPO vietnē: https://www.wipo.int/global-awards/en/ 

Pieteikumu iesniegšana tiešsaistē: https://global-awards.wipo.int/