Datums 31. janvāris, 2023 – 19. marts, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Tiešsaiste
Vizuālis - video konkurss WIPO

Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācija (WIPO) izziņojusi video stāstu konkursu – “Sievietei ienākot intelektuālā īpašuma pasaulē, inovācijas kļūst straujākas, pieaug radošums un visi ir ieguvēji! (“When women enter the IP universe, we accelerate innovation and creativity and everyone’s a winner.”) 

Konkurss godina Pasaules intelektuālā īpašuma dienu 2023. Tas sniedz vilinošu iespēju autoriem, izveidojot 90 sekunžu īsu video par to, kā iekļaujoša ekosistēma atraisa meiteņu un sieviešu radošumu, tikt pie ļoti vērtīgām balvām.

Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems digitālo aprīkojumu attiecīgi – 5000, 3000 un 1000 Šveices franku vērtībā. Desmit labāko darbu autori varēs izvēlēties kādu no WIPO Akadēmijas apmācību iespējām. 

Konkursa tēma un darbu iesniegšana

Video sižets var atspoguļot sieviešu izgudrotāju, novatoru un uzņēmēju radošumu un inovācijas, uzsverot to, kā intelektuālā īpašuma tiesības rada priekšnoteikumus, sekmīgai ieceru īstenošanai un ekonomiskajai attīstībai. Kā arī to, kā sieviešu radošums, sekmē sabiedrības izaugsmi. 

Pieteikumi jāiesniedz līdz šī gada 19. martam. Pēc tam, 13. aprīlī konkursa platformā publicēs 10 labākos darbus un sāksies tiešsaistes balsojums, kas noslēgsies 23. aprīlī. Konkursa “Sievietei ienākot intelektuālā īpašuma pasaulē, inovācijas kļūst straujākas, pieaug radošums un visi ir ieguvēji” uzvarētājus paziņos Pasaules intelektuālā īpašuma dienā, 2023. gada 26. aprīlī.

Nosacījumi

Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem. Var būt viens autors, vai kolektīvs, bet grupas pieteikumā – līdz 10 dalībniekiem. Tiesībām uz iesniegto darbu jāpieder tikai videoklipa veidotājiem. Videoklips nedrīkst būt iepriekš publicēts tiešsaistē, un tas nedrīkst būt atzīts vai apbalvots citā konkursā. 

Nav pieļaujams, ka videoklips pārkāpj autortiesības, preču zīmes, patentu, komercnoslēpuma, rūpnieciskā dizaina vai citas intelektuālā īpašuma tiesības, kā arī citas trešās puses īpašumtiesības. 

Videoklipam jāpievieno oriģinālvalodas teksta atšifrējums - arābu, ķīniešu, angļu, franču, japāņu, portugāļu, krievu vai spāņu valodā. 

Detalizētāka informācija un reģistrācija konkursam: https://www.wipo.int/ip-outreach/en/ipday/2023/video-competition.html 

Jautājumu gadījumā, vaicāt par konkursu: WorldIPDay@wipo.int