Nozares ziņas
WIPO Global Awards 2024

Pasaules intelektuālā īpašuma organizācija (WIPO) nosaukusi 25 uzņēmumus, kuri izvirzīti organizācijas ikgadējās "Pasaules balvas" finālam, lai no šiem pretendentiem izvēlētos septiņus šī gada konkursa laureātus. Starp finālistiem ir mazie un vidējie uzņēmumi un jaunuzņēmumi, kuri pārstāv pārtikas, zaļo tehnoloģiju, veselības aprūpes, IKT un radošo industriju nozares.  

Kopumā konkursā tika saņemti 667 pieteikumi no 107 valstīm, savukārt finālam izvirzītie uzņēmumi pārstāv 19 pasaules valstis un septiņus ģeogrāfiskos reģionus, kas apliecina WIPO "Pasaules balvas" globālo sasniedzamību un daudzveidību. Visvairāk uzņēmumu pārstāv Āzijas valstis - Ķīnu, Japānu, Dienvidkoreju, Taizemi, Indiju un Ķīnu, tomēr ir arī balvas pretendenti no Šveices, Vācijas, Itālijas un Portugāles, kā arī no Dienvidamerikas - Argentīnas un Meksikas. 

Jau tuvāko nedēļu laikā starptautiska žūrija izvēlēsies septiņus laureātus, kuriem balvas tiks pasniegtas 12. jūlijā, WIPO Ģenerālās asamblejas laikā. Uzvarētājiem tiks nodrošināta mentoringa programma, lai atbalstītu viņu intelektuālā īpašuma stratēģiju īstenošanu, tostarp piesaistītu finansējumu, veicinātu partnerības, publicitāti un citas aktivitātes.  

WIPO "Pasaules balva" godina izcilus uzņēmumus, kas gudri izmanto intelektuālo īpašumu produktu un pakalpojumu komercializēšanai, vienlaikus sniedzot pozitīvu ieguldījumu sabiedrībā ar inovācijām un radošumu. 

Konkursā šogad tika aicināti piedalīties mazie un vidējie uzņēmumi (MVU) un jaunuzņēmumi no visas pasaules, daloties pieredzē, kā tiek pielietotas intelektuālā īpašuma tiesības produktu, pakalpojumu komercializācijā reģionālā vai starptautiskā līmenī, kā arī aprakstīt kā tas veicinājis ekonomisko, sociālo vai kultūras progresu. 

Konkurss pirmo reizi norisinājās 2022. gadā kad uz balvām pretendēja gandrīz 300 MVU no 62 pasaules valstīm. Savukārt pagājušajā gadā konkursā tika saņemti 548 uzņēmumu pieteikumi no kopumā 58 pasaules valstīm. Uzņēmumi pārstāvēja dažādas nozares - radošās industrijas, vides, veselības, tehnoloģiju un citas. 

Plašāka informācija par finālistiem pieejama ŠEIT.  

Informāciju sagatavoja:

Ella Niedra

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ella.Niedra [at] lrpv.gov.lv