Ziņas no iestādes
Agris Batalauskis apbalvo

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 23. martā, tirdzniecības centrā "Domina Shopping" norisinājās tradicionālais izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” organizētais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgus “Cits Bazārs”, kur kategorijā “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums” balvas diviem uzņēmumiem – “BioVe” un “Kokmeistari” pasniedza Patentu valde. 

Gadatirgū kopumā piedalījās 270 labākie SMU no visas Latvijas, piedāvājot preces un pakalpojumus desmit dažādās kategorijās, piemēram, aksesuāri un bižutērija, elektropreces un to piederumi, pārtikas preces, IT risinājumi un tehnoloģiju produkti, suvenīri, preces mājai un interjeram, u.c.  

Uzņēmumu piedāvājumu vērtēja ekspertu žūrija, kuras sastāvā bija arī Patentu valdes direktors Agris Batalauskis, un viņa pienākums bija noteikt labākos SMU kategorijā “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums” vidusskolas un pamatskolas klašu grupās. Uzklausot skolēnu sniegto informāciju par produktu, tā izgatavošanas tehniku un pamatojumu,  par laureātiem noteikti: 

  • Pamatskolas grupā - Tukuma 2. vidusskolas SMU "Kokmeistari" (dizaina un interjera priekšmeti, kas izgatavoti no koka - spēles, svečturi, bļodas, gaļas dēlīši un medus karotes). 
  • Vidusskolas grupā - Madonas Valsts ģimnāzijas SMU "BioVe" (speciāls sensors, kas pārtikas svaiguma novērtējumam izmanto skābes un gāzu svārstības). 

Apbalvojot kategorijas laureātus, Patentu valdes direktors atzina, ka labākā SMU noteikšana  nebija vienkāršs uzdevums, jo piedāvāto preču un pakalpojumu klāsts bija ļoti atšķirīgs un jaunieši savu uzņēmumu izveidē pielietojuši radošu domāšanu. Tomēr svarīgākais faktors bijis, vai galarezultāts ir uz zināšanām balstīts. Gadatirgus darbības laikā tā dalībniekiem un tirdzniecības centra apmeklētājiem bija iespējams konsultēties Patentu valdes stendā par sava intelektuālā īpašuma aizsardzības iespējām. 

Informāciju sagatavoja:

Ella Pētermane

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ella.Petermane [at] lrpv.gov.lv