Jauno uzņēmēju dienas 2022

Ceturtdien, 19. maijā, Patentu valde pasniedza simpātiju balvas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) īstenotajā ikgadējā pasākumā jaunajiem uzņēmējiem "Jauno Uzņēmēju dienas 2022", kas šogad norisinājās klātienē.

Patentu valde pasniedza divas simpātijas balvas skolēnu mācību uzņēmumiem (SMU) pamatskolu un vidusskolu grupās, kuras ieguva:

  • SMU teazzy (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) -  tējas maisījumu, kas uzlabo  smadzeņu darbību, atmiņu un veicina koncentrēšanos, īpaši eksāmenu laikā;  
  • SMU SmarTTable (Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija) - pielāgojams, viegli pārvietojams koka galdiņš ergonomiskam darbam ar datoru.  

JA Latvia kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizēja par tradīciju kļuvušo ikgadējo pasākumu labākajiem SMU programmas dalībniekiem "Jauno Uzņēmēju dienas 2022", kas šogad norisinājās Jūrmalā no 18. līdz 19. maijam.

SMU vērtēšanu veica pieredzējušu uzņēmēju, nozares profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kuru pārstāvēja arī Patentu valdes direktors Agris Batalauskis.

Šogad skolēni bija ļoti aktīvi un radoši, jo mācību uzņēmumu programmā reģistrēti vairāk nekā 1100 SMU, bet finālā no tiem  izvirzīti 10 pamatskolu un 20 vidusskolu labākie SMU. Labākā jaunā uzņēmuma titula ieguvējs ir SMU ThreeCube (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), kuri izveidojuši pirmo reizi Latvijā 3D printētas miniatūras dāvanām un interaktīvai bērnu apmācībai. Uzņēmums pārstāvēs Latviju Eiropas finālā šī gada jūlijā.

Saraksts ar visiem "Jauno Uzņēmēju dienu 2022" dalībniekiem pieejams šeit.

JA Latvia e-katalogā joprojām var aplūkot SMU virtuālos stendus un iegādāties viņu radītos produktus vai pakalpojumus – inovatīvus tehnoloģiskos risinājumus, noderīgas skaistumkopšanas un mājsaimniecības preces, dažādas spēles un rotaļlietas bērniem, apģērbus, aksesuārus, pārtikas preces, interjera priekšmetus u.c.

Pasākums tika īstenots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank.

 

Informāciju sagatavoja:

Karīna Breimane

Projekta koordinatore
Karina.Breimane [at] lrpv.gov.lv