Ziņas no iestādes Skolēniem
JAL

Otrdien, 30. aprīlī, Jūrmalā norisinājās izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ikgadēji rīkotais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) fināls “GEN-E Latvia”, kur savas simpātiju balvas uzņēmumiem vidusskolas un pamatskolas grupā pasniedza arī Patentu valde. 

Patentu valde, kā ilggadējs “Junior Achievement Latvia” sadarbības partneris regulāri piedalās un novērtē SMU organizācijas rīkotajos skolēnu gadatirgos “CITS BAZĀRS”, novērtējot labākos nominācijā “Uz zināšanām balstīts produkts/pakalpojums”. Tāpat Patentu valde iesaistās Latvijas SMU fināla dalībnieku vērtēšanā, kur tiek izraudzīts tas skolēnu uzņēmums, kurš pārstāvēs Latviju Eiropas finālā, kas šajā gadā norisināsies Itālijā. 

Izvērtējot kopumā 31 finālistu, pamatskolu grupā Patentu valde pasniedza balvu Jelgavas 4. vidusskolas audzēkņu uzņēmumam “Hushroom”, kas no sēņu struktūras veido dizaina elementus - skaņas absorbētājus. Savukārt vidusskolu grupā Patentu valde novērtēja Valmieras tehnikuma audzēkņu sociālās atbildības uzņēmumu “CubeLex”, kas radījis interaktīvu spēli bērniem ar valodas un rakstības traucējumiem. Abi šie uzņēmumi saņēma augstu novērtējumu no visiem žūrijas locekļiem. 

“Esam tiešām pārsteigti un priecīgi par jauniešu radošumu, inovatīvajām idejām un vēlmi radīt ilgtspējīgus un sociāli atbildīgus produktus, jo šādām lietām ir nākotne. Tāpēc aicinu jauniešus arī reģistrēt savu intelektuālo īpašumu, tādējādi gan aizsargājot to, gan arī nodrošinot sava uzņēmuma izaugsmi,” apbalvošanas ceremonijā teica Patentu valdes direktora vietnieks Ēriks Rēķis. 

Konkursa finālā iespēju doties uz Itāliju un pārstāvēt Latviju Eiropas līmenī ieguva Ogres tehnikuma audzēkņu uzņēmums “Fortfull Group”, kas radījuši rokas pulksteni un tā aksesuārus vājredzīgiem cilvēkiem. 

Informāciju sagatavoja

Ella Pētermane

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ella.Petermane [at] lrpv.gov.lv