Ziņas no iestādes Gada preču zīme
GPZ_vizuālis

Noslēdzoties gada otrajam ceturksnim, Patentu valde ir izraudzījusies nākamos pretendentus apbalvojuma “Gada preču zīme” galvenajai balvai. Žūrijas komisijas izvēlētie astoņi pretendenti pievienosies pirmajā ceturksnī izvēlētajiem, lai nākamā gada sākumā starp kopumā 32 preču zīmju īpašniekiem pretendētu uz galveno apbalvojumu.  

Starp pretendentiem uz Patentu valdes apbalvojumu ir basketbola komandas “Rīgas Zeļļi” preču zīme, kā arī preču zīmes tādās nozarēs kā grāmatvedības pakalpojumi, izklaides un izglītības pakalpojumi un psiholoģiskās palīdzības pakalpojumi. 

Savukārt laureātu pretendenti Eiropas Savienības preču zīmēs pārstāv juvelierizstrādājumu tirdzniecības pakalpojumu, IT pakalpojumu, bezpilota transportlīdzekļu, kā arī transportlīdzekļu uzpildes un tehniskās apkopes staciju pakalpojumu nozares.  

Nominācija “Gada preču zīme – Latvijai”  

Vārdisko preču zīmju kategorijā tiek izvirzītas:  

  • Latvijas Mākslas akadēmijas un Rīgas Stradiņa universitātes kopīgi veidotā preču zīme EMORI (M 79 681
  • SIA “Capitax PRO” preču zīme MANAKABATA (M 79 745

Figurālo preču zīmju kategorijā izvirzītas:  

  • SIA “Rīgas Zeļļi Management” preču zīme (M 79 624
  • SIA “Art and Wine” preču zīme (M 79 694) 

Nominācija “Gada preču zīme – Eiropas Savienībai”  

Vārdisko preču zīmju kategorijā izvirzītas:  

Figurālo preču zīmju kategorijā izvirzītas:  

“Izvēlēties ceturkšņa pretendentus nav viegls darbs, un šoreiz žūrijas starpā raisījās karstas diskusijas, jo vērtējamās preču zīmes bija izteiksmīgas un spēcīgas, bet vienlaikus grūti salīdzināmas, ņemot vērā, atšķirīgās nozares un to mērķauditoriju. Pamatots gandarījums ir par vārdiskajām preču zīmēm, kas izceļas ar jēdzienisku ietilpību un  asprātīgu domu, kā arī par figurālo zīmju oriģinālo vizuālo noformējumu” norāda žūrijas eksperte, Patentu valdes Preču zīmju un dizainparaugu departamenta vecākā eksperte Karīna Kropa

“Gada preču zīme” apbalvojuma norise tiek organizēta divās kārtās - vispirms reizi ceturksnī pieredzējuši Patentu valdes eksperti izraudzīsies četras preču zīmes nominācijās “Gada preču zīme - Latvijai” un četras “Gada preču zīme – Eiropas Savienībai”, kuras tiks virzītas izvērtēšanai otrajā kārtā. Galvenās balvas “Gada preču zīme” laureāti abās nominācijās tiks noteikti starp 16 Patentu valdē un 16 Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojā (EUIPO) reģistrētām preču zīmēm.   

2025. gada sākumā preču zīmes izvērtēs žūrijas komisija, kas noteiks galvenās balvas ieguvējus abās nominācijās - “Gada preču zīme - Latvijai” un “Gada preču zīme - Eiropai”. Žūrijas komisijas sastāvā būs pieredzējuši eksperti no Patentu valdes, kā arī citi pieaicināti jomas profesionāļi no sadarbības organizācijām.   

Apbalvojums tika dibināts 2013. gadā, lai godinātu Latvijas uzņēmējus, kuri saskata rūpnieciskā īpašuma aizsardzības sistēmas radītās priekšrocības uzņēmumu ilgtermiņa konkurētspējas un produktivitātes paaugstināšanā, un veicināt Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbības attīstību. 

Ar pirmā ceturkšņa laureātiem var iepazīties ŠEIT.

Informāciju sagatavoja:

Ella Niedra

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ella.Niedra [at] lrpv.gov.lv