Nozares ziņas

Kā liecina jaunākais Eiropas Patentu iestādes (EPO) 2021. gada 19. oktobrī publicētais pētījums "Patenti rītdienas plastmasai (Patents for tomorrow’s plastics)”, raugoties no globālā viedokļa, Eiropa un ASV ir vadošie reģioni inovāciju ziņā plastmasas pārstrādes un alternatīvo plastmasas tehnoloģiju jomā. 

EPO prezidents António Campinos: “Šis ziņojums izceļ Eiropas ieguldījumu aprites ekonomikā plastmasas jomā, taču parāda, ka var darīt vairāk, lai inovatīvos pētījumus nodotu rūpniecībai.” 

Galvenie secinājumi:

  • EPO pētījums atklāj, ka Eiropa un ASV kopā veido 60%  no pasaules patentēšanas aktivitātes plastmasas pārstrādes un bioplastmasas tehnoloģiju jomā laika posmā no 2010. līdz 2019. gadam.
  • Eiropā vislielākais patentēšanas īpatsvars gan plastmasas pārstrādes, gan bioplastmasas tehnoloģijās ir Vācijai (8% no pasaules koprādītāja), savukārt Francija, Apvienotā Karaliste, Itālija, Nīderlande un Beļģija izceļas ar augstāku specializāciju šajās jomās. 
  • No visām otrreizējās pārstrādes tehnoloģijām visaugstākā patentēšanas aktivitāte bija saistīta ar ķīmiskajām un bioloģiskajām metodēm. 
  • Veselības aprūpes, kosmētikas un mazgāšanas līdzekļu nozares ir bioplastmasas inovāciju priekšgalā.

Zemāk pieejams valstu salīdzinājums plastmasas pārstrādes un bioplastmasas tehnoloģiju jomā angļu valodā. 

Missing multivides elements.

Pētījumā sniegta visaptveroša analīze par inovāciju tendencēm, kas veicina pāreju uz plastmasas aprites ekonomiku laikposmā no 2010. līdz 2019. gadam. Pētījuma rezultāti ir vērsti palīdzēt uzņēmumiem un politikas veidotājiem novirzīt resursus uz daudzsološām tehnoloģijām, novērtēt to priekšrocības dažādos vērtību ķēdes posmos un izcelt inovatīvus uzņēmumus un iestādes, kas varētu veicināt ilgtspējīgu  izaugsmi ilgtermiņā. 

Plašāka informācija un dati par ziņojumu pieejami šeit.   

EPO pētījums "Patenti rītdienas plastmasai" pieejams šeit

  

Informāciju sagatavoja: