informatīvs attēls ar zīmēm

Patentu valde atgādina preču zīmju, dizainparaugu un patentu pieteikumu iesniedzējiem, ka no 2023. gada 1. janvāra visām juridiskajām personām – uzņēmumiem, biedrībām, nodibinājumiem, arodbiedrībām un citiem reģistros reģistrētiem tiesību subjektiem Latvijā saziņai ar valsts iestādi ir obligāta Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese. 

E-adrese ir drošas saziņas pakalpojums – uzņēmuma digitālā pastkastīte, kuru juridiskas personas var izveidot divos veidos – portālā Latvija.lv vai integrējot risinājumu sava uzņēmuma dokumentu vadības sistēmā. 

Izveidot un izmantot e-adresi juridiska persona var divos veidos – atkarībā no uzņēmuma dokumentu aprites apjoma: portālā Latvija.lv vai integrējot risinājumu sava uzņēmuma dokumentu vadības sistēmā. Portālā Latvija.lv e-adresei var piekļūt, identificējoties ar elektroniskās identifikācijas līdzekļiem (personas apliecību (eID karti), mobilo lietotni eParaksts Mobile vai eParaksts karti). 

Uzņēmumiem, kas e-adresei vēlas pieslēgt savu dokumentu vadības sistēmu - ar tehniskajiem parametriem un dokumentāciju var iepazīties VISS portālā

Patentu valdes e-adrese atrodas ŠEIT

Papildus norādām, ka ar 1. janvāri e-pasta adrese valde@lrpv.gov.lv ir slēgta un saziņai ar Patentu valdi un arī Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomi lūdzam izmantot Patentu valdes e-adresi vai oficiālo e-pasta adresi pasts@lrpv.gov.lv