Ziņas no iestādes
konkursa baneris

Patentu valde aicina no š.g. 21. marta līdz 24. maijam studentus un jaunos profesionāļus (no 16 līdz 35 gadu vecumam konkursa izsludināšanas dienā) izstrādāt un iesniegt darbus jauno mediju mākslas konkursā “Viltotā dimensija”. Jauniešu konkursa uzdevums ir izveidot digitālu saturu par intelektuālā īpašuma (turpmāk – IĪ) tiesību pārkāpumiem, viltošanas un/vai pirātisma negatīvajām sekām un nodarīto kaitējumu, izmantojot jauno mediju tehnoloģijas, piemēram, datorgrafiku, video, audio, datoranimāciju, interaktīvo un interneta mākslu, videospēles.  

Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu vispārējo izpratni par IĪ tiesību nozīmi, aktualizējot IĪ pārkāpumu, viltošanas un pirātisma negatīvās sekas. Mums ir svarīgi rosināt ikviena jaunieša interesi par pētniecību, radošumu, uzņēmējdarbību un inovāciju, kā arī pilnveidot, zināšanas IĪ jomā, mudinot radīt savus darbus, un praksē spēt saskatīt aktualitātes. 

Konkursu organizē Patentu valde sadarbībā ar Kultūras ministriju, Latvijas Reklāmas asociāciju un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu “RISEBA”.  

Labāko darbu autori saņems balvas 3000 eiro vērtībā: 1. vietai 1500 eiro vērtībā, 2. vietai 1000 eiro vērtībā, 3. vietai 500 eiro vērtībā. 

Jauniešu komandām izstrādātie darbi konkursam "Viltotā dimensija" jāiesniedz līdz 2022. gada 24. maijam, savukārt žūrija iesniegtos darbus vērtēs no 27. līdz 6. jūnijam. Laureātu paziņošana notiks 2022. gada 8. jūnijā. Šeit pieejama plašāka informācija par konkursu.

Konkursa dokumenti: 

Plānots, ka novērtētākie darbi tiks publiskoti ikgadējā pretviltojumu kampaņas “Viltotā realitāte” ietvaros.

Aicinām iepazīties ar kampaņas mērķlapu www.viltotarealitate.lv, kurā ikviens Latvijas iedzīvotājs var atrast informāciju par to – kas ir viltojumi un kā tos atpazīt, kā izvairīties no viltotu preču iegādes un ziņot par iespējamajiem pārkāpumiem. 

 

Ja Jums rodas papildus jautājumi par IĪ, tā tiesību pārkāpumiem vai arī konkursu “Viltotā dimensija”, lūdzam sazināties: 

Viktorija Kasara

Projekta koordinatore
Viktorija.Kasara [at] lrpv.gov.lv