Ziņas no iestādes
vizuāls konkursa nosaukums

Konkursam “Gada preču zīme 2022” kopumā saņemti 60 pieteikumi, no kuriem 41 ir nominācijā “Gada preču zīme – Latvijai”, savukārt 19 pieteikumi – “Gada preču zīme – pasaulei”. Lai noteiktu iedzīvotāju simpātiju, aicinām izmantot iespēju un no 5. līdz 17. aprīlim balsot par sev tīkamāko preču zīmi. Lai nobalsotu, spied ŠEIT. Par savu iecienītāko preču zīmi var nobalsot vienu reizi dienā, turklāt notiks arī izloze, kur pieci veiksminieki, izlozes kārtībā, katrs saņems dāvanu karti 100 eiro apjomā no tirdzniecības centra “Akropole”.

Konkursu “Gada preču zīme 2022” organizē Patentu valde sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Latvijas Dizaineru savienību. Tas notiek jau desmito gadu un mērķis ir novērtēt un izcelt uzņēmumus, kas apzinās ilgtermiņa priekšrocības, ko sniedz sava intelektuālā īpašuma aizsardzība.

No 5. līdz 17. aprīlim ikvienam ir iespēja nobalsot par divām nominācijām: “Gada preču zīme – Latvijai” un “Gada preču zīme – pasaulei”. Konkursā piedalās ari pavisam jaunas jeb tikko reģistrētas preču zīmes, tāpēc sabiedrība aicināta balsot arī par tām preču zīmēm, kurām ir potenciāls iemantot patērētāju uzmanību attiecīgi pārstāvētajā nozarē. Tāpat pieteiktas arī jau iemīļotas un atpazīstamas preču zīmes.

Balso ŠEIT

Nominācijā “Gada preču zīme - Latvijai” piedalās Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbību popularizējošas preču zīmes. Precei vai pakalpojumam jābūt radītam Latvijas teritorijā un jābūt pieejamam patēriņam Latvijā. 

latvijas preču zīmes

Nominācijā “Gada preču zīme - pasaulei” piedalās Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbību popularizējošas preču zīmes. Precei vai pakalpojumam jābūt radītam Latvijas teritorijā un jābūt pieejamam patēriņam arī ārpus Latvijas.

pasaules preču zīmes

Apbalvojums “Gada preču zīme 2022” tiks piešķirts tiem uzņēmējiem, kuri savas preču zīmes reģistrējuši 2022. gadā, visskaidrāk saskata rūpnieciskā īpašuma aizsardzības sistēmas radītās priekšrocības uzņēmumu ilgtermiņa konkurētspējas un produktivitātes paaugstināšanā.

No 18. līdz 21. aprīlim darbu uzsāks žūrija, kurā iekļauti pārstāvji no Patentu valdes, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, kā arī Latvijas Dizaineru savienības. Konkursa uzvarētāji tiks noskaidroti, ņemot vērā sabiedrības balsojuma rezultātus un žūrijas komisijas vērtējumu. Apbalvojumi tiks pasniegti Pasaules intelektuālā īpašuma dienai veltīto pasākumu nedēļā – aprīļa nogalē.

Iepriekšējos gados apbalvojumu ir saņēmuši: AS VALMIERAS PIENS, AS “Rīgas piena kombināts”, SIA “Zekants”, SIA “Labie koki”, Latvijas Nacionālā opera un balets, SIA “Manilla”, SIA “MILZU!”, Jelgavas novada pašvaldība,  SIA “Enogam” (“Gada preču zīme – Latvijai”), SIA GAMMA, AS “SAF Tehnika”, “AS PRINTFUL LATVIA”, Mārtiņš Barkāns (SIA “Abavas dārzi”), SIA “Rāmkalni”, SIA “Marine Insurance Services”, SIA “Latvijas Piens”, SIA “Lattelecom”, AS “Spodrība” (“Gada preču zīme – pasaulei”).

Plašāka informācija: