konkursa logo

Godinot Latvijas uzņēmējus, kuri saskata rūpnieciskā īpašuma aizsardzības sistēmas radītās priekšrocības uzņēmumu ilgtermiņa konkurētspējas un produktivitātes paaugstināšanā, un veicinot Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbības attīstību, Latvijas Republikas Patentu valde, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Dizaineru savienība izveidojuši apbalvojumu "Gada preču zīme".

Apbalvojums kopš 2013. gada tiek piešķirts divās nominācijās: "Gada preču zīme – Latvijai" un "Gada preču zīme – pasaulei".

 

 

attels

Konkursa logotipu veido 2 daļas – grafiska zīme un paskaidrojošais teksts. Grafisko zīmi veido 2 simbolu monogramma –

attels
attels

kas ir vispārpieņemti apzīmējumi, lai norādītu uz intelektuālā īpašuma tiesībām, proti, reģistrētas preču zīmes īpašuma tiesībām un autortiesībām. Simbolu R ietverošā daļa labajā pusē ir pārtraukta, tā vienlaicīgi veidojot simbolu C.

Monogrammai labajā pusē tiek pievienota logotipa tekstuālā daļa – PREČU ZĪME. Tekstuālā daļa "izaug" no zīmes daļas, tā simbolizējot intelektuālā īpašuma reģistrēšanas fakta nozīmību tā īpašnieka labklājības veicināšanā gan Latvijas, gan pasaules kontekstā.

Lakoniska, tieša un ātri uztverama konkursa vizuālā grafika ir preču zīmes kvalitātes apliecinājums un pagodinājums konkursa laureātiem. Konkursa "Gada preču zīme" logotipa autori ir dizaineri Dace Runča un Andrejs Broks.

Konkursa "Gada preču zīme" pirmās vietas ieguvēji saņem metālmākslinieka Arvīda Endziņa veidotu balvu – Patentu valdes ceļojošo balvu un piemiņas balvu ar gravējumu.